Janë gjetur vajzat minorene të moshës 12 dhe 15 vjeçare, të cilat ishin zhdukur tre ditë më parë. Të afërmit e saj kanë njoftuar se qytetarët i kanë parë vajzat në një pjesë të Shkupit dhe i kanë ndaluar ato, më pas menjëherë kanë informuar policinë.

Ky lajm ka gëzuar familjarët, por ka rënduar gjendjen shëndetësore të babait të saj. Rasti po trajtohet në stacionin policor në Bit Pazar, ndërsa ende nuk dihet gjendja shëndetësore apo psiqike e vajzave adoleshente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

2 marsi, sot do mbahet manifestimi i thërritur nga Presidenti Meta. Paralajmërimet janë për të dështuar

Pasdiden e sotme do te mbahet manifestimi i therritur nga kreu i…

Përkujtohet Greva e Minatorëve që tronditi themelet e Jugosllavisë

Minatorët e Trepçës së bashku me përfaqësuesit e menaxhmentit të kësaj ndërmarrje,…

OBSH: Në Maqedoni paguhen harxhime enorme për…

Thuajse gjysma e amvisërive në RMV kanë paguar privatisht për shërbimet mjekësore.…

Alex Whiting zëvëndëson Jack Smith si UD i Prokurorit të Speciales

Alex Whiting zëvëndëson Jack Smith dhe bëhet Ushtrues Detyre i Prokurorit të…

Kryediplomati kroat: Është koha që Evropa t’ia heq vizat Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Gërliq Radman ka thënë…