Ish-Ministri i Transportit dhe Lidhjeve i cili nga java e kaluar është kthyer prapa grilave në burgun hetues të Shutkës “Shkupi”, nga e shtuna e kaluar ka filluar grevë urie. Për këtë është njoftuar edhe gjykata Penale në Shkup.

Avokati i Janakievskit, Elenko Milanov ka thënë se vendimi i ish-ministrit të fillojë grevë urie, është vendimi i fundit i gjykatës e cila i shqiptoi masë paraburgimi për aktakuzën më të re të PTHP-së për  shitje të tokës shtetërore.

Janakievski për momentin ka aktive dy aktvendime, njëra për burgim shtëpiak dhe i fundit për paraburgim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…