Shaqir Fetai, pasi i mbledh ato pak fitra e zeqat, vendos që ta qeras një grup lojalistësh dhe t’i nxjerr në shëtitje, nëpër Kosovë. Por, natyrisht, jo t’i qerasë me paratë e veta, por me paratë e myslimanëve të cilët sapo kanë paguar fitrat dhe zeqatin në BFI.
Tri makina zyrtare, me karburantë që i mbulon arka e BFI-së, me nja shtatë—tetë mëditje, me dreka e darka, nga kjo arkë dhe, ja ku ikin paratë e fitrit!
Niset burri i botës me shtatë-tetë vetë nga BFI-ja, për ngushëllme te dikush që ka vdekur në Kosovë. I shkreti, ngeli duke marrur pjesë nëpër varrime e duke mbajtur fjalime. Me këtë gjest nuk mund të blehet simpatia, sepse, sakaq, të rrëmben shejtani dhe të shëtit ku të dëshirojë ai.
Pas kësaj, nis keqpërdorimi i pozitës! E merr delegacionin dhe nis t’i vizitojë bisneset e kushërirëve, të djalit të hallës nëpër Kosovë. Keqpërdorim flagrant i pozitës dhe i të mirave materiale të BFI-së. Në kushte normale, Shaqir Fetai do të duhej të jepte përgjegjësi, madje edhe me largim prej BFI-së. Askush nuk e pengon që pivatisht ta vizitojë çdo anëtarë të familjes së tij, por jo të shfrytëzojë pozitën dhe, nëpër familje të shëtitet nga pozita e “reisit”! Është turp, është joislamike, është shfrytëzim i djersës së myslimanëve të vendit! Shaqir Fetai duhet t’i shërbejë BFI-së e jo të shërbehet nga BFI-ja!
Një shpjegim Shaqir Fetait: Çuditërisht, aty ku duket ulur në ELIDA, kurrë nuk është ulur Ibrahim Rugova, lideri legjendar i shqiptarëve të botës, por, aty gjithnjë uleshin udbashët, sa për t’ia bërë me dije Rugëvës se gjithnjë është nën survejim! Ibrahim Rugova ulej në fund të tavolinës, në të majtë nga hyrja, nga ana e xhamave, me qëllim që udbashët ta kishin më lehtë nën vëzhgim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…