Është arrestuar një grua shqiptare në Itali.

Ajo dyshohet se kishte vrarë burrin e saj.

Më saktë, gruaja kishte paguar dy vrasës me pagesë, më 13 dhjetor të vitit të kaluar në Rocca Priora, e ekzekutuan planin e saj të menduar.

Lidhur me rastin kanë raportuar edhe mediat italiane.

Shqiptarja ishte e lodhur nga abuzimet e shkaktuara nga burri i saj, Petrit Caka.

Ajo gjeti një mënyrë se si ta hiqte qafe atë.

Ata inskenuan një grabitje në shtëpinë e shqiptarit e më pas e vranë me thikë duke i shkaktuar një sërë plagësh në qafë dhe në trup me pasojë vdekjen.

Pasi ekzektuan planin e vrasjes ata u kthyen në Shqipëri po atë mbrëmje, falë mbështetjes së porositësve të vrasjes.

Ishte vetë gruaja ajo që i lajmëroi karabinierët se kinse zbuloi trupin e bashkëshortit të vrarë pas një grabitje në shtëpi.

Por, më pas skenari i ngjarjes ndryshoi totalisht duke i zbuluar porositësit dhe vrasësit e shqiptarit Petrit Caka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Zgjidhen prokurorët e Prokurorisë për ndjekje të krimit dhe korrupsionit

Këshilli i Prokurorëve Publik në seancën e sotme ka emëruar 5 prokurorë…

Fitore e bindshme e Orban në Hungari, siguron mandatin e katërt

Viktor Orban ka siguruar mandatin e tij të katërt si kryeministër hungarez.…

Përgjaket sërish SHBA/ 1 i vdekur dhe 5 të plagosur nga një sulm në Teksas

Një burrë i armatosur ka hapur zjarr në një fabrikë duke lënë…

Shuhet Xhevdet Peci

Në moshën 67-vjeçare ka ndërruar jetë legjenda e boksit, Xhevdet Peci. Lajmin…

Podujevë: Hajnat hyjnë të armatosur në një shtëpi dhe përleshen me familjarët

Tre persona të armatosur dhe të maskuar kanë hyrë brenda një shtëpie…