Ish-zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence do ta vizitojë Shqipërinë këtë të enjte.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra për Media e kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Mësohet se Pence do të takohet në Tiranë me krerët më të lartë të politikës shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në mungesë të Gruevskit, Ahmeti i gjuan penalltitë!

Projekti “Ndërtojmë 145 salla sportive në shkolla” ishte meritë e VMRO-DPMNE-së, edhe…

COVID-19 nuk ndal punën, Gjermania do të pranojë mijëra punëtorë në prill dhe maj

Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të…

Akuzat për keqpërdorim të buxhetit në Komunën e Tetovës, Bërns: Zbatimi i ligjit, e drejtë e autoriteteve tuaja kombëtare

Ambasadorja e SHBA-së, Kejt Meri Bërnz sot komentoi akuzat që qeverisja aktual…

Ministri gjerman i Financave kërkon kthim te politika e kursimeve

Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner ka kërkuar që prej vitit 2023…

Kryeministri i ri japonez falënderon Kurtin për urimin, zotohet për vazhdim të mbështetjes ndaj Kosovës

Kryeministri i ri i Japonisë Fumio Kishida ka falënderuar homologun e tij…