Presidenti në largim i Brazilit, Jair Bolsonaro, është përshëndetur të premten me ndjekësit e tij.

Përmes një lidhje direkte në rrjete sociale,  ai iu tha përkrahësve të tij se bota nuk përfundon më 1 janar.

“Ne kemi një të ardhme përpara. Betejat i kemi humbur, por nuk do ta humbin luftën”, tha Bolsonaro.

Ai nuk tregoi nëse do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të zgjedhur Luiz Inacio Lula da Silva të dielën, shkruan “News Wires”.

Në tetor Lula fitoi zgjedhjet me 50.9 përqind të votave, kurse Bolsonaro  me 49.1 përqind.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Naser Rugova: Kryesia në dorëheqje e LDK-së po përpiqet ta imponojë kandidatin e vet për kryetar të partisë

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje…

Kriza e refugjatëve vijon në kufirin polako-bjellorus

Bjellorusia ndërton kampe dhe ndihmon refugjatët Ministri i Mbrojtjes i Polonisë, Mariusz…

Kabineti i Vjosa Osmanit i reagon Mustafës: Nuk ka peshë mendimi i tij

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së vendit, Vjosa Osmani, sot publikoi pamje…

Hoti: Provokimet e Vuçiç nuk janë në dobi të normalizimit të marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se deklarimet e presidentit të Serbisë,…