Një ish-nxënëse shfrytëzoi një thikë për të therur një nxënëse (15) dhe një mësuese që u përpoq ta pengonte atë në shkollën private “Rudjer Boskovic” në Beograd.

Të sulmuarit nuk janë lënduar rëndë, raporton mediumi b92.

Raportohet se vajza kishte me veti një thikë kuzhine ndërsa është ndërprerë procesi mësimor dhe janë evakuuar të gjithë nga shkolla.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme në Vraçar, adoleshenti K.K. vrau tetë nxënës dhe një roje në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar”.

Sipas të dhënave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, djali i dyshuar për krimin ndodhet në një vend të posaçëm dhe me këtë rast do të merren institucionet shëndetësore.

Meqenëse K.K. nën moshën 14 vjeç, sipas ligjit aktual, nuk mund të përgjigjet penalisht. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Stoltenberg: Të gjithë aleatët e NATO-s kanë rënë dakord që Ukraina të bëhet anëtare

Të gjithë aleatët e NATO-s kanë rënë dakord që Ukraina të bëhet…

Talibanët mbajnë nën arrest shtëpiak ish-presidentin e Afganistanit

Talibanët ia kanë hequr sigurinë ish-presidentit afgan Hamid Karzai dhe kreut të…

Filipçe qetëson: Për momentin, nuk planifikohen restrikcione!

“Në këtë situatë dhe gjatë periudhës që vijon nuk planifikojmë asnjëlloj restrikcioni…

Hamasi tregon ‘vijat e kuqe’ për Izraelin: Beteja mbaroi por ne do ta mbajmë gishtin në këmbëz

Pak orë pas arritjes së marrëveshjes për armëpushim me ndërmjetësimin e Egjiptit,…

Europa sërish shënon rritje infektimesh

Sistemi shëndetësor në Poloni po i afrohet kolapsit, Angela Merkel parashikon që…