Një person ka vrarë katër persona në Florida, përfshirë një fëmijë tre muajsh.

Sulmuesi është identifikuar si Bryan Riley, 33 vjeç, një ish-marins amerikan. Gjithashtu, dyshohet se ai plagosi edhe një vajzë 11-vjeçare.

Fillimisht, policia mbërriti në vendngjarje dhe ka hapur zjarr ndaj të riut, i cili mbeti i plagosur. Pavarësisht se u dorëzua, i riu tentoi të arratisej pasi u dërgua në spital, por plani i tij dështoi.

Riley, veteran i luftërave amerikane në Irak dhe Afganistan, punonte si truprojë dhe roje sigurie.

E dashura e tij iu tha hetuesve se Riley vuante prej katër vitesh nga çrregullimi i stresit post-traumatik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…