Kandidati për kryeministër në Kosovë Albin Kurti ishte mbrëmë i ftuar në studion e ABC Neës përballë gazetares Mirela Milori. Kurti foli për takimin me Edi Ramën, për Thaçin, Vuçiçin dhe për çështje të ndryshme si shkëmbimi i territoreve, mini shengeni ballkanik apo liberalizimi i vizave. /abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO / Doktori i njohur: Ja e vërteta që po na fshihet pas koronavirusit

Shiva Ayyadurai, i njohur nga të gjithë si Doktor Shiva, është një…

Mohamed Salmawy: Një film për mbretin shqiptar të Egjiptit, Mohamed Ali

Më shumë se 3 shekuj më parë, një familje nga Zëmblaku i…

VIDEO / Flet mjeku kumanovar në Gjermani: Shumica e viktimave të Koronavirusit kanë vuajtur edhe nga tri sëmundje tjera!

Mjeku kumanovar Rexhail Ramadani tani e disa vite është i angazhuar në…

U rrit si bari me dele, sot është miliarder që të hyrat i ndanë me punëtorët – kurdi që ndërtoi perandori pa ndonjë përvojë në biznes

“Nëse fitoj unë, fitojnë edhe punonjësit e mi. Fitimi im është edhe…

Mjeku shqiptar në Itali: Numri i të infektuarve në Lombardi 10-fish më i madh se ai që publikohet zyrtarisht

Mjeku shqiptar që jeton dhe punon në Brescia të Italisë, Julian Balla…