Sipas të dhënave të publikuara në Institutin Shtetëror të Gjermanisë “Robert Koch”, Maqedonia nuk konsiderohet si shtet i rrezikshëm nga coronavirusi.

Nga kjo listë po ashtu është hequr edhe Greqia, Kosova, Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia dhe Mali i Zi.

Me heqjen nga lista, shtetasve të Maqedonisë së Veriut dhe vendeve tjera u lehtësohet udhëtimi për në Gjermani.

Rregullat e reja për udhëtim do të vlejnë nga dita e nesërme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…