Inspektorati Shtetëror për Transport është larguar nga zyrat e zyrat e kompanisë “Besa-Trans BTB” në Shkup. Inspektorët pas realizimit të kontrolleve, kanë mbyllur dyert e objektit dhe kanë vendosur letrat ngjitëse të Inspektorati Shtetëror për Transport.

Siç raporton TV21, inspektimi i jashtëzakonshëm vjen pas aksidentit të autobusit nga kjo kompani në autostradën “Struma” të Bullgarisë, ku jetën humbën 45 persona.

Ndërkaq, Inspektorati qysh dje kishte tentuar të kryej kontrolle, por nuk ka mundur për shkak se, siç deklaruan nga Inspektorati, zyrat e kompanisë dhe agjencitë e saj kanë qenë të mbyllura, ndërsa askush nuk është përgjigjur thirrjeve telefonike.

Ndërsa, Ministria e Transportit dhe Lidhjeve tashmë i ka hequr licencën e punës kompanisë “Besa Trans BTB”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

VIDEO / Pamje nga momenti i shpërthimit masiv nga rrjedhja e gazit

Një shpërthim nga një rrjedhje gazi plagosi të paktën një zjarrfikës dhe…

Shtrenjtohen derivatet e naftës në Maqedoninë e Veriut

Derivatet e naftës nga sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për 1.5…

Mbi 180 mijë qytetarë që nuk kanë marrë termin, do të vaksinohen në 20 ditët e ardhshme

Një numër i madh i qytetarëve, kanë reaguar pasi pas një kohe…

Shoferi i kamionit me targa të Maqedonisë ndërron jetë pas një aksidenti në autostradën “Trakija” në Bullgari

Sipas informatave fillestare nga MPB-ja bullgare për TV21, sot rreth orës 06:40…

74 raste të mosrespektimit të orës policore

Prej mbrëmjes së djeshme në vendin tonë filloi kufizimi i lëvizjes prej…