Për të folur për 33-vjetorin e themelimit të Lidhjes Demokratikë të Kosovës, sot në Info Magazine do të jetë njëri nga themeluesit e këtij subjekti politik, Jusuf Buxhovi.

A është LDK në rrugën e trasuar prej themeluesve?

Çka do të duhej bërë ndryshe në këtë parti?

Si e komenton Buxhovi analizën e ASHAK-ut me titull “Synimet destabilizuese të Serbisë në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor”?

Ndiqeni në Info Magazine prej orës 17:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vladimir Putin shkon në funeral me valixhen e dyshimtë

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është filmuar duke shkuar në një funeral…

Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati është kthyer në Kosovë

I shoqëruar nga forca të shumta të njësive speciale të EULEX-it, Gucati…

Trupat e viktimave nga zjarri, mbërrijnë në Tetovë

Sapo kanë mbërritur trupat e viktimave që humbën jetën nga zjarri I…

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos…

Navalny do të padisë burgun se nuk po ia lënë Kuranin

Lideri opozitar rus, Alexei Navalny, ka thënë se do ta padisë burgun…