Shtatë persona janë vrarë në një incident të dyshuar me zjarrvënie në një firmë ligjore në qytetin Daegu të Koresë së Jugut.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të paktën 46 persona u lënduan gjithashtu nga shpërthimi i zjarrtë në një ndërtesë zyre pranë Gjykatës së Qarkut të qytetit mëngjesin e së enjtes.

Policia tha se po hetonte shkakun shkakun e sulmit, por besonte se mund të ketë qenë një akt zjarrvënieje.

Autori i dyshuar, një burrë rreth të 50-tave, kishte vdekur në vendngjarje, thane zyrtarët.

Më shumë se 150 zjarrfikës u mobilizuan në vendndodhjen qendrore menjëherë pasi zjarri shpërtheu rreth orës 10:55 me kohë lokale.

Ekuipazhet e shuan zjarrin brenda 20 minutave, thanë zyrtarët.

Shumica e të lënduarve u dërguan në spital me dëmet e lidhura nga thithja e tymit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani takon Borrellin: Përpjekjet për tensionim nga Serbia t’i gjykojë vetë BE-ja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York…

OBSH: Rastet e koronavirusit në Europë arrijnë gati 1 milion, javët e ardhshme ‘kritike’

Europa është në sytë e stuhisë së pandemisë COVID-19, me numrin e…

Sonte shfaqet hëna më e madhe dhe më e ndritshme

Sonte mund të shihet superhëna më spektakolare e vitit 2019, dhe do…

Osmani takohet me vëzhguesit e BE-së, ankohet për ndërhyrjen e Serbisë në zgjedhje

Presidentja Osmani vlerësoi mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale në një takim me një…

VIDEO / Tensione në parlamentin e Malit të Zi

Në Mal të Zi mbrëmë u diskutua për projektligjin për liri dhe…