Sonte në emisionin Art i Financës në Klan Maqedoni janë të ftuar anëtarja e kryesisë qëndrore të ASH, njëherit edhe kryetare e departamentit të ekonomisë pranë ASH, Ilire Dauti si dhe këshilltari ekonomik i kryeministrit Zaev, Fatmir Bytyqi, shkruan Fol.

“Është shqetësuse ku janë ata qytetarë që nuk figurojnë tek të punësuarit, por ju ndihmojnë në rrënien e shkallës së punësimit dmth në këtë moment me gjithë përpjekjet për ta paraqitur si rrënie përqindjen e papunësisë vazhdojn, psh mbi 177000 të jenë papunë për fat të keq afër 36000 janë me shkollim universitar d.m.th këto janë disa parametra që marrë të drejtën të them që qeveria ka dështuar. Të jesh efikas dhe efektiv d.m.th të dish të bësh gjën e duhur dhe të gjesh mënyrën e duhur për ta bërë atë. Fatkeqësisht kjo qeveri nuk e bën as njërën, as tjetrën ka humbur rrugën në oborrin e vet”, deklaroi Ilire Dauti./Fol/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pronarët në Britaninë e Madhe nuk do t’u lejohet të marrin bakshishet

Bakshishet e klientëve do të shkojnë për stafin e bareve dhe restoranteve…

Kosovë, aktakuzë ndaj disa ish-ministrave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 11 personave për “keqpërdorim…

Debat i ashpër mes Micotakis dhe Tsipras për vaksinën ruse

Menaxhimi i pandemisë dhe vaksina ruse ishin temat kryesore të debatit në…

Disa të vrarë me armë zjarri në Kaliforni

Disa persona kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë gjatë…

Agjentët federalë bien dakord të largohen nga Portlandi, me kushte

Qeveria amerikane thotë se do të tërheqë trupat federale që janë përleshur…