Në orët e paradites është gjetur një trup i pajetë në hyrje të Teatrit Kombëtarë në Shkup. Nga policia konfirmojnë rastin duke njoftuar se bëhet fjalë për 51 vjeçarin N.S., për të cilin akoma nuk dihen rrethanat që e kanë shkaktuar vdekjen e tij. Trupi është dërguar tek mjekësia ligjore për autopsi.

“Më 21.12.2022 në orën 10:03 minuta nga ndihma e shpejtë kanë paraqitur se në kej “Dimitar Vllahov” hyrja e Teatrit Kombëtar ka ndërruar jetë një person me iniciale N.S. 51 vjeçar, nga Shkupi. Sipas direktivave të prokurorit publik, trupi është dërguar në mjekësinë ligjore për autopsi”, njoftojnë për Alsat nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tensionet në Mesdheun Lindor/ Shtyhen negociatat mes Greqisë dhe Turqisë në selinë e NATO-s

Shtyhen negociatat midis zyrtarëve turq dhe grekë në selinë e NATO-s me…

Prokuroria publike po kryen hetime për vrasjen në Strugë

Trupi i gruas së ndjerë nga Struga, të cilën mbrëmë me thikë…

Bëhet publik një draft-statut i Asociacionit, propozohet që ai të formohet në bazë të Kushtetutës së Kosovës

Në media ka nisur të qarkullojë një draft i statutit të Asociacionit…

Abbott u bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të sigurojnë një përmbyllje të çështjes së të pagjeturve

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, sot në Ditën Ndërkombëtare të të…

Osmani: Marrëveshja finale me Serbinë duhet të kalojë nëpërmjet Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të…