Altin Rexha dhe Edmons Gosa, janë dy shtetasit që i morën jetën njëri-tjetrin pas një konflikti të çastit në qytetin e Kavajës.

Ngjarja e rëndë u regjistruan pak minuta më parë në afërsi të stadimit të Kavajës.

Mësohet se shtetasi Altin Rexha nga Kukësi ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë në drejtim të shtetasit Edmond Gosa nga Kavaja, ndërsa ky i fundit e ka goditur me thikë.

Si pasojë e plagëve të marra, të dy shtetasit kanë ndërrruar jetë në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

OBRIE: Partitë shqiptare të kërkojnë ndryshime kushtetuese. S’duhet të harrohet çështja shqiptare

Organizata për Bashkëpunim Rajonal dhe Integrime Evropiane (OBRIE) vlerëson se partitë shqiptare…

Javën e ardhshme takohen në Moskë presidenti kinez me Putinin

Presidenti i Kinës, Xi Jinping do të udhëtojë në Moskë javën e…

Geer: Më pak përdorim të flamurit evropian në Kuvend, të shkurtohet debati

Ambasadori i BE-së në Maqedoninë e Veriut, David Geer, ka deklaruar se…

Facebook themelon “gjykatë” për ankesat e përdoruesve

Kompania Facebook ka zbuluar planin për të krijuar një bord të pavarur…

Ndikimi i Listës Serbe në zgjedhjet parlamentare rrezikon demokracinë në vend, kërkohet reagim institucional

​Dyshimet se Lista Serbe e rriti iniciativën e Adriana Hoxhiqit po shihen…