Mbeten ende katër vatra aktive

Një person ka vdekur në Novosellë të Malishevë e dyshohet  shkak të ketë qenë zjarri. Ai kishte shkuar në stallë e cila ishte e përfshirë nga zjarri dhe vdekja dyshohet të  jetë shkaktuar nga tymi I zjarrit thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Ende janë aktive katër vatra të zjarrit nga 50 sa kanë qenë gjithsej në gjithë Kosovën. Ende nuk ka të dhëna të sakta për dëmet e shkaktuara nga zjarret. Në ndihmë për shuarjen e zjarreve zjarrfikësve u kanë ardhur FSK-ja dhe KFOR-I.

Ministria e Punëve të Brendshme ka disa ditë që ka aktivizuar qendrën operative për të koordinuar veprimet ndërsa në një takim që është mbajtur dje ministri I brendshëm ka shkruar në Facebook se përkundër temperaturave të larta kanë hasur edhe në raste të zjarrvënies së qëllimshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…