Shkruan: Arjanit Hoxha

Nuk ja vlen të komentohen deklaratat e eksponentëve të ДУИ-t, sidomos kur flasin ende për parimin e fituesit që vet e shkelën, aq më tepër kur shqiptarët i kanë dhënë edhe 20 deputetë por ata me “sojuzet” e tyre krijuan monstra politike si Nikolla Gruevski që për 8 vite bashkë qeverisje VMRO-DPMNE & ДУИ nëpërkëmbën gjithçka që ka të bën me shqiptarët.
ДУИ shumë mirë e di se ata të cilët ja prishën “sojuzin” me VMRO-DPMNE janë të njejtit që garantojnë koalicionin fitues dhe qeverisës BESA-LSDM.
Mos keni frikë nga të qenurit opozitë pasi që kjo mund t’ju ndihmojë të pastroheni nga krimi dhe korrupsioni që ju ka mbuluar deri në fyt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…