Amabsadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për normalizim e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në Ohër.

Hovenier tha se ShBA-ja do të ofrojë mbështetje të plotë për zbatimin e saj.

“Është arritur një marrëveshje e rëndësishme. Shtetet e Bashkuara do të ofrojnë mbështetje të plotë për zbatimin e këtyre detyrimeve në përputhje me përpjekjet tona afatgjata për të avancuar sigurinë, stabilitetin dhe prosperitetin për popullin e Kosovës dhe të rajonit”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Amerika regjistroi më shumë se 600 të shtëna masive për të tretin vit me radhë

Për të tretin vit radhazi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar…

Mbi 20 mijë raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në bazë të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetit…

Alarmante, 214 të infektuar dhe katër të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë sot janë shënuar 214 raste me coronavirus. Instituti Kombëtar i…

Çulev paralajmëron masa të reja

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev sot njoftoi se do…

Lajçak nesër në Kosovë, takohet me Kurtin dhe liderët e partive opozitare

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak nga nesër…