Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo e ka mposhtu xhudisten japoneze Funa Tonaki.

Krasniqi e ka mposhtur kundërshtaren e saj me Wazzari.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mandl: Një nga gabimet e Serbisë është mosnjohja e Kosovës

Deputeti i Parlamentit Evropian Lukas Mandl, ka thënë se vendimarrësit në Serbi…

Sullivan: Irani po përgatitet ta furnizojë Rusinë me dronë

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, Jake Sullivan, tha para…

Tronditje në Perëndim për avionin e Ryanair

Bjellorusia ul avionin dhe arreston gazetarin kritik Fuqitë perëndimore dënuan me forcë…

Tensionohen marrëdhëniet SHBA-Kore e Veriut

“SHBA po ndjek politika armiqësore ndaj nesh” Koreja Veriore ka kritikuar administratën…