Nesër do të promovohet libri “Golgota e shqiptarëve të Maqedonisë”, e autorit Hisni Shaqiri. Promovimi do të mbahet në hotel “Bushi” në Shkup. Në këtë promovim pritet të marrin pjesë emrat të njohur të politikës dhe letrave shqipe. Ngjarja do të jetë e hapur dhe në të mund të marrin pjesë të gjithë qytetarët që janë të interesuar. Promovimi bëhet nëser (e premte) në ora 12:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Arrestohen tre shtetas serbë në Gjilan, kapen me 11 kilogramë drogë

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona shtetas të Serbisë pasi i…

Gjysmë milion banorë janë shpërngulur nga Maqedonia e Veriut

Nga Maqedonia e Veriut janë shpërngulur gjysmë milionë qytetarë apo një e…

Llojan-Miratoc, përplasje mes partnerëve qeveritarë, kritkon edhe opozita

Zyrtarët e BDI-së nuk heqin dorë nga vendkalimi kufitar Llojan Miratoc, mes…

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Marrëveshja e arritur në Washington mes palës kosovare dhe asaj serbe, parasheh…

Fluturuan mbi Shqipëri, Ukraina furnizohet sërish me dronët turq

Ukraina ka marrë sërish dronë turq TB2 gjatë ditës së djeshme, të…