Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi Christopher Hill, ka thënë se do të ketë më shumë investime amerikane në këtë vend.

Hill tha se kompanitë nga ShBA-të shohin inspirim në Serbi.

“Nuk ka dyshim se do të ketë edhe më shumë investime në vitin 2023. Kompanitë amerikane shohin çfarë po ndodh në Serbi dhe shohin inspirim në të” – ka shkruar Hill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

200 mijë euro para të qytetarëve për telefonat e ri të deputetëve në Maqedoni

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut, ka firmosur marrëveshje në fund të muajit…

“Gostivari 1997” për BDI-në është dita e “qotekut”!

Sheqerim Ahmeti i njohur si “El Cheka” vazhdon me publikim e  bisedave…

​Vdesin babë e bir gjatë një përleshjeje në një familje në veri të Mitrovicës

Ballina Lajme Emisione Video Lajme Skema Programore Sport NA NDIQNI NË: ​Vdesin…

Giorgia Meloni betohet si kryeministre e Italisë

Giorgia Meloni, është betuar sot si kryeministrja e parë femër e Italisë.…

Miliona njerëz u bënë milionerë gjatë pandemisë

Më shumë se pesë milionë njerëz u bënë milionerë në të gjithë…