Pas hapjes së shtabeve nga partitë maqedonase LSDM dhe VMRO në lagjen e Trimave në Kumanovë, ka reaguar gazetari Berat Azizi duke theksuar se ky është një lajm i keq për partitë e përgjumura shqiptare. Sipas Azizit hapja e shtabit të VMRO-së në këtë zonë është edhe dobësi e Zaevit por edhe të partive shqiptare që premtuan shumë dhe nuk realizuan asgjë.

“Hapje e shtabit te LSDM dhe VMRO-s ne lagjen e Trimave ne Kumanove, eshte nje sinjal i keq per partite e pergjumura shqiptare. Tashme edhe VMRO fillon te shtrihet ne terrenin politik shqiptar dikur te pamposhtur. Pastaj VMRO me hapjen e shtabit ne kete zone pas 6 viteve tregon dobesine jo vetem te Zaevit, por edhe te partive politike shqiptare te cilat premtuna shume, dhe ne fakt nuk arriten ta mbrojne popullaten e kesaj ane e cila gjithnje e me teper po iken drejt vendeve evropiane” ka shkruar Berat Azizi

Ndryshe partitë politike maqedonase kanë nisur fushatën parazgjedhore për zhjedhjet presidenciale që do të mbahen në prill të këtij viti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

“Grupi i Kumanovës” ri-dënohet me aminin e Ali Ahmetit

“Rasti i Kumanovës” në fakt është varri moral i BDI-së dhe oqeani…

Efendi Rexhepi: Me komplot e tradhëti nuk përmirësohen “situatat e vështira”

R E A G I M Mbi Raportin e Komisionit Evropian për…

Xhaferi: Nesër në xhami do vinë politikanët kriminelë, dhe hoxhallarët që heshtin para të keqes

Arianit Xhaferi Mendojeni pak o njerëz të mirë, Nesër do vinë në…

Fituesit e zgjedhjeve në Kosovë po e përkrahin Selën dhe Gashin, humbësit po e përkrahin Ahmetin dhe Musa Xhaferin

Ylber Pilku /Nëse bëjmë një paralele shumë lehtë do ta konstatojmë se…