Gazetari shqiptar dhe autori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, ka publikuar një video në profilin e tij në “Instagram” ku tregon për gjetjen e dosjes së sigurimit të shtetit shqiptar në të cilën tregohet se si është përgjuar Ibrahim Rugova për 20 vjet.

Ibrahim Rugova siç thotë Fevziu, ishte përgjuar edhe përgjatë dy vizitave të tij që kishte realizuar në Shqipëri, raporton Gazeta Express.

“Në Arkivat e Sigurimit te shtetit gjendet dosja me dokumentat se si per 20 vjet Sigurimi i Shtetit komunist pergjoi Ibrahim Rugoven ne Kosove dhe ne 2 vizitat ne Shqiperi”, ka shkruar Blendi Fevziu.

Fevziu thotë se dosja që ka në dorë është dosje ndjekjejeje e periudhës 1980-1984.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ukraina pretendon se ka vrarë njëzet mijë ushtarë rusë dhe ka rrëzuar 163 aeroplanë

Autoritetet ukrainase thonë se kanë vrarë njëzet mijë ushtarë rusë që nga…

Video e Kastriot Rexhepit, Kasami: Duhet të paraqitet fizikisht

Bilall Kasami nga Lëvizja Besa pas denoncimit në polici për zhdukjen e…

Vriten babai dhe djali i tij

Në vendin Sorens, kantoni Friburg në Zvicër janë vrarë Naum Kolev (47)…

Qeveria e Bjellorusisë me fushatë dezinformimi kundër anëtarëve të NATO-s, e përfshirë dhe Rusia

Hulumtues amerikanë të sigurisë kibernetike, kanë thënë të kenë zbuluar të dhëna…

SHBA: Rusia po përgatitet të aneksojë më shumë territor ukrainas

Shtëpia e Bardhë tha të martën se ka informacion të detajuar që…