Jeni afër që të bëni hapin e madh në tetor, eurokomesari Han ka theksuar sërish se tetori do të jetë vendimtarë për Maqedoninë kur edhe do të nisin negociatat për anëtarësim të vendit në BE.

Ai shprehi keqardhje për qershorin pasi sipas tij Maqedonia kishte plotësuar të gjitha kërkesat që atëherë, por është e patjetërsueshme që të implementohen reformat, ka thënë Han.

Korupsioni dhe krimi i organizuar janë pikat kryesore ku duhet të fokusohet qeveria.

Eurokomesari ishte decid menjëherë të ndërmerren aksione për pavarësimin e Prokurorisë.

Të gjitha partitë politike duhet të jenë të hapura për bashkëpunim dhe të fokusohen që në tetor të fitojnë datën për fillim të negociatave./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Scholz dënon sulmin në Berlin që la një të vdekur dhe 31 të plagosur

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka dënuar sulmin e së mërkurës në një…

Edhe Austria me dozë të 4 kundër Covid-19

Vaksina përforcuese do të ofrohet fillimisht për personelin mjekësor dhe zonat me…

Osmani uron Ramazanin, bën thirrje për respektimin e masave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, uroi besimtarët myslimanë me rastin e nisjes…

Tetovari mbetet i bllokuar nga Dëbora në malin e Galiçicës, intervenon policia

Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 22:30 policia ka marr një…

Osmani: Profesor Agani, figurë përbashkuese dhe politikan konsistent me vizion të qartë

Në 23-vjetorin e vrasjes, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar akademik…