Natalie Shoshana Raanan, 17 vjeçe dhe nëna e saj Judith Tai Raanan, 59 vjeçe, u kthyen në Izrael vonë pasi u larguan nga Gaza përmes një kalimi të kontrolluar nga Egjipti.

Marrëveshja për lirimin e çiftit u ndërmjetësua nga Katari.

Besohet se Natalie dhe Judith do të jenë në tranzit në Tel Aviv për t’u ribashkuar me të afërmit dhe se të dyja do të kthehen në SHBA në fillim të javës së ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tronditën maqedonasit: Në Maqedoni jetojnë 47 % shqiptarë

Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo…

Millanov: “Terrorizmi, akuzë e gabuar për Grupin e Kumanovës”

Në Gjykatën e Apelit, në ditën e dytë janë duke u shqyrtuar…

Polonia propozon vendosjen e raketave Patriot pranë kufirit me Ukrainën

Polonia do të propozojë vendosjen e raketave shtesë Patriot pranë kufirit të…

U akuzua se mbështeti palestinezët, Dua Lipa reagon ashpër ndaj mediave amerikane

Dua Lipa, ashtu si shumë personazhe të famshëm në mbarë botën, i…

Insiston Ajazi: Kryesia do ta marrë për bazë kandidaturën time, Lladrovci do të jetë pjesë e ekipit tim fitues

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kandidati i…