Aleanca për Shqiptarët nuk ndryshon qëndrim karshi kësaj Qeverie, pavarësisht nëse partneri i deri tanishëm Alternativa vendos t’i bashkangjitet kësaj shumice parlamenteare.

Deputeti Halil Snopçe, në një deklaratë për Alsat, tha nëse Alternativa i bashkohet Qeverisë kjo do të nënkuptonte edhe prishjen e marrveshjes së koalicionit.

Ekspertët thonë: “JU DUHET të pastroni enët e gjakut nëse doni të ruani shëndetin e zemrës dhe të normalizoni presionin e gjakut…!”
“Normalisht vektori i veprimit tonë është kundër kësaj qeverie, kundër këtij regjimi, kundër pushtetit të korruptuar, kundër të gjithë fenomeneve devijonte që janë pasojë e qeverisjes aktuale. Pra shumë thjesht, ne jemi të vetëdijshëm pse e kemi marrë përkrahjen e votuesve tonë dhe në mënyrë parimore do të vazhdojmë të veprojmë konformë asaj përkrahje. Veprimet tona varen prej konstulacioneve të reja. Dhe Ne në momentin që flasim kemi një koalicion ekzistues, pra ne nuk e kemi prishur koalicionin. Në momentin që Alternativa vendos diçka tjetër do të shohim si do të rrjedhin punët”, deklaroi Halil Snopçe, deputet i ASH-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…