Hajrulla Misini, i mirënjohur në opinion si Komandant Shpati – njëherit zëdhënës i UÇK-së, prej sot zyrtaritsht i është bashkangjitur Alternativës së Afrim Gashit.
“Sot e prita në zyrë z. Hajrullah Misini – Shpati, i cili – duke parë frymën e re që po krijohet në këto zgjedhje – ka vendosur që ta japë kontributin e tij në Alternativë.
Unë e falënderova për gjithçka që ka bërë deri tash ai, qoftë në luftë si zëdhënës dhe luftëtar i UÇK-së, qoftë pas luftës si deputet.
Dyert e Alternativës janë të hapura për secilin që ka të kaluar të pastër dhe që dëshiron ta ndihmojë këtë kauzë.
Prej sot Shpati është pjesë e jona“ shkruan kryetari i Alternativa Afrim Gashi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…