Një person nga Ferizaj kishte raportuar në polici se dy persona të tjerë kanë kryer vjedhje në një shtëpi të re të pabanuar.

Sipas policisë hajnat aty kanë vjedhur stoli ari, dhe pasi kishin tentuar të largohen nga shtëpia, viktima kishte bërtitur me zë të lartë, ku pastaj të njëjtit kishin shtënë më armë zjarri dhe policia kishte gjetur gëzhoja në vendin e ngjarjes.

Sipas policisë nuk raportohet për të lënduar dhe ky rast është nën hetime.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy persona kanë kryer vjedhje në një shtëpi të re të pa banuar, nga aty kanë vjedhur stoli ari dhe duke u larguar pasi viktima kishte bërtitur me zë, ata kanë shtënë me armë zjarri. Nuk raportohet për të lënduar, në vendin e ngjarjes është gjetur një gëzhojë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kryeministri i ri japonez falënderon Kurtin për urimin, zotohet për vazhdim të mbështetjes ndaj Kosovës

Kryeministri i ri i Japonisë Fumio Kishida ka falënderuar homologun e tij…

Dhimbje e lot në varrimin e nxënësve në Gllogjan, i dyshuari ende në arrati

Qindra persona kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të dy nxënësve…

Komandant Sokoli: E vërteta e Grupit Kumanova, ja kush e organizoi, tre ditët e fundit ka pasur dron

Për ngjarjen e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 akuzohen 37…

Pesë institucione hetojnë aksidentin në Llaskarcë, këtë javë dëshmon shoferi i autobusit

Prokuroria Themelore Publike – Shkup (PTHP) informon se për shkak të koordinimit…

Abazoviq do të votojë për shkarkimin e ministrit malazez që mohoi gjenocidin serb në Srebrenicë

Presidenti i Lëvizjes Civile (GP) URA, Dritan Abazoviq, pohoi se do të…