Eurokomisioneri dhe ish përgjegjësi për ecurinë e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së, Johannes Hahn ka folur për zgjedhjen e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, duke e quajtur pro-evropiane, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Është mirë të shohësh përsëri një qeveri në Maqedoni me agjendë të pastër evropiane. I dëshiroj Zoran Zaevit dhe ekipit të tij të gjitha të mirat” ka shkruar në Twitter Hahn.

Më vonë ka shkruar edhe një herë një mesazh tjetër duke kërkuar kohezion mes pjesmarrësve në politikë për qëllimet e shtetit për integrim në BE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…