Para pak çastesh në Spitalin Klinik të Tetovës ka ndodhur një incident mes të punësuarve të këtij institucioni. Siç mëson in7 nga burime brenda klinikës, në zënkë është përfshirë një i punësuar, bashkëpunëtor i drejtorit të spitalit, Florin Besimi, ish deputet, vëlla i ministrit Fatmir Besimi dhe kryetar i degës së BDI’së në Tetovë.

Një i punësuar në spital, thuhet se është përleshur fizikisht me drejtorin ekonomik të spitalit, Artan Etemi që vjen nga radhët e Lëvizjes Besa. Në këto momente nuk arritëm të kontaktojmë asnjërin nga të përfshirët, për të mësuar rreth arsyeve të kësaj zënke. Jozyrtarisht thuhet se në zënkë ka pasur edhe persona të tjerë, ndërsa arsyeja ka qënë mosmarrëveshje mes dy drejtorëve.
Ka ndërhyrë edhe policia, ndêrsa ende nuk jepen detaje të hollësishme zyrtare./in7.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…