Vazhdon takimi i grupit të zjarrit me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Përveç grupit të zjarrit të përfaqësuar nga Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Nevzat Bejta dhe Musa Xhaferi, në takim sot është parë edhe nënkryetari Sadulla Duraku i cili nuk është i nënshkruar në listën e të pakënaqurve, por ndodhet në takim shkaku i pozitës partiake.

Duraku duket në opinion për herë të parë pas daljes së letrës publike, ndërsa veprimi i tij mësohet të jetë në rolin e ndërmjetësuesit për uljen e tensioneve brenda partisë. Gjatë hyrjes në takim, Mexhiti nuk foli shumë për pritjet e tij por tha shkurt se do të bisedojmë si çdo herë.

Ritakimi i grupit zjarrit vjen pesë ditë pas takimit të parë që realizuan në nivel degësh partiake me Ahmetin, të enjten që lamë pas. Derisa Ahmeti kërkon takim brenda partisë, grupi i zjarrit vijon me porositë për zgjerimin e pakënaqësisë.

Ditë më parë ky grup publikoi fotografi me deputetin e pavarur, Kastriot Rexhepi për të cilin u tha se do të veprojë në kuadër të grupit parlamentar të BDI-së.

Nga ana tjetër Lëvizja Besa sot u bë pishman për interpelancën e paralajmëruar kundër zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi me arsyetimin se tani nuk është koha për një veprim të tillë, por do të shqyrtohet si opsion në të ardhmen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Macron dhe Scholz do të flasin me presidentin kinez

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz pritet të mbajnë…

Shqiptarët nesër protestojnë para vilës presidenciale në Shkup

Nesër me fillim në ora 13 shqiptarët do të protestojnë në Vodno,…

Qeveria e RMV konferencat për shtyp do t’i mbajë pa gazetarë

Qeveria prej sot do të mbajë konferenca për shtyp pa praninë e…

Publikohet një pjesë e raportit të BE-së për Maqedoninë e Veriut: Kritikohet bllokada për fillimin e bisedimeve

Është publikuar një pjesë e raportit për Maqedoninë e Veriut i cili…

El Cheka komenton miqësinë e vjetër të Ahmetit

El Chekaa: 18-vite qeveri merren akoma me Gjuhën dhe me Malboro?!Se kufirin…