Ish kryeministri Nikolla Gruevski përsëri është deklaruar përmes rrjetit social Fejsbuk duke shkruar në lidhje me përgjimet.

“Sot ka shpërthyer bomba më e fuqishme, pushteti e ka rrënuar me xhirime të montuara. Ngadalë por sigurt e vërteta po plotësohet. Kur u publikuan përgjimet në vitin 2015 theksuam se nuk janë të vërteta dhe të plota dhe se ishin bërë intervenime, mediat, gazetarët, analistët dhe gjithë ata që na urryen e u bënë bashkë me LSDM nisën talljen me frazën se të bashkuara të ngjitura e të montuara”, kështu shkruan mes tjerave Gruevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…