Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi me rastin e shënimit të 8
Shtatorit, Ditës së Pavarësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut ka përgëzuar të gjithë qytetarët e vendit të cilët gjatë rrugëtimit 29
vjeçar të shtet ndërtimit dhe shtet konsolidimit, bashkë kanë mësuar se të duash dhe mirëmbash paqen, lirinë, pavarësinë, stabilitetin, zhvillimin ekonomik e shoqëror të shtetit tonë të përbashkët do të thotë të duash, kujdesesh dhe mirëmbash një shoqëri të qytetarëve tërësisht të barabartë.

Grubi gjithashtu gjatë kësaj date ka rikujtuar qytetarët e vendit se barabarësia e plotë mes komuniteteve në të drejta, mundësi, përgjegjësi
dhe detyrime është themeli mbi të cilën kjo qeveri synon të ndërtojë të ardhmen Evropiane të vendit pasi që barabarësia e plotë është shpirti i lirisë dhe pavarësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…