Aeroporti i Berlinit është mbyllur për shkak të grevës së stafit të sigurisë, e cila filloi në orën 3:30 dhe do të përfundojë në mesnatë. Ndërkohë, janë anuluar të gjithë fluturimet. Sindikata Verdi po kërkon të rrisë presionin ndaj punëdhënësve, me të cilët po negocion bonuset për punën në ditët e festave dhe fundjavave, si dhe rregullat jashtë orarit. Greva e sotme, e treta për aeroportin e Berlinit që nga fillimi i vitit, i shtohet listës tashmë të gjatë të protestave të punonjësve të transportit të vendit në muajt e fundit. Të premten e kaluar, një grevë tetë-orëshe në hekurudha shkaktoi vonesa të mëdha dhe bllokime të trafikut në rrugë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA: Normalizimi i marrëdhënieve synon njohjen reciproke Kosovë-Serbi

Shtetet e Bashkuara njoftuan se mbështesin fuqishëm propozimin e Bashkimit Evropian për…

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Kosovë

Sot ka nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për liderët partiakë të cilët i…

Një tjetër shtet europian në luftë?! Fillon lëvizja e ushtrisë

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko ka deklaruar të hënën se kishte urdhëruar…

Vritet avokati i njohur holandez në stilin mafioz

Vrasja me stil mafioz e një avokati të njohur në Amsterdam ka…