Greqia mbrëmë është goditur nga një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.7 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar 26 kilometra larg qytetit Amfisë të prefekturës Fokide në Greqi.

Qendra Sizmologjike Mesdhetare (EMSC), njoftuar se tërmeti ka ndodhur në afërsi të Patrës.

Tërmeti ishte dy kilometra nën sipërfaqen e tokës. E deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Greqia është në një pozitë ku shpesh ndodhin tërmete, madje brenda ditës shpesh regjistrohen me dhjetëra por që kanë fuqi më të vogël shkatërruese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Data, qytetarët kërkojnë luftë ndaj korrupsionit

Qytetarët kanë mendime të ndryshme rreth debatin për datës së bisedimeve për…

Flasin Gardianët e Kombit

Nga faqja e fb Gardianët e Kombit Përshëndetje vëllezër dhe motraNga sot…

Sela në 5 vjetorin e Lagjes së Trimave: Tradhëtia që u bë në Kumanovë, do t’i ndjekë gjithmonë skenaristët!

Shkruan: Ziadin Sela Hakmarrja eshte si vdekja heret a vone vjen per…

Dhuna politike, temë e nxehtë në prag të zgjedhjeve për në Kongres

UASHINGTON, 2 nëntor – Presidenti Joe Biden do të flasë për dhunën…

Të pagjeturit, Kurti: Serbia të tregojë vendndodhjen e varrezave të tjera

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar edhe një herë që Beogradi…