Zyrtarë policorë nga Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës, zyra e jashtme Gostivar gjatë ditës së djeshme rreth orës 20:00, kanë kryer kontroll në shtëpinë e 46 vjeçarit SH.A.G. në fshatin Banjicë e Poshtme. Gjatë bastisjes të realizuar me urdhër të Prokurorit Publik, është gjetur kokainë dhe marijuhanë. Personi me iniciale SH.A.G është privuar nga liria dhe mbajtur në stacion policorë në Gostivar. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët kallëzim penal adekuat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dritan Abazoviq përjashton nga qeveria ministren serbe

Mediat dhe shoqëria civile e kanë sulmuar shqiptarin Dritan Abazoviç si njeriun…

Putin “është çmendur”, BBC: Mund ta shtypë butonin vërtet! Lufta e Tretë në prag!

Sa herë bota mendon, “Jo, Putini s`mund të shkojë deri këtu, s`mund…

Publikohen pamjet nga “ferma” e Bitcoin në Krujë, këto janë super pajisjet që përdoreshin

Një laborator prodhimi kriptomonedhash është zbuluar në qytetin e Krujës. Mësohet se…

OKB pret që 8.3 milionë refugjatë të ikin nga Ukraina

Sipas vlerësimit të fundit të Komisionit të Lartë të Kombeve të Bashkuara…

Osmani kërkon reagim nga BE-ja dhe NATO pas kërcënimit të Vuçiqit për luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar se do të ketë konfliktë…