Po vazhdon edhe sot gjykimi ndaj ish krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj, me dëgjimin e dëshmitares së parë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, Zdenka Pumper.

Pjesa me e madhe e seancës është zhvilluar e mbyllur, pasi siç u shpreh avokati i Gucatit, Jonathan Elystan Rees, duheshin përmendur disa emra që njihen publikisht, ndërsa më pas marrja në pyetje ka vazhduar rreth asaj që është emërtuar si paketa 3, me dokumentet e dorëzuara në OVL-UÇK.

Hetuesja është koordinatore e hetimeve në ZPS dhe ka deklaruar se është përfshirë në çështjen OVL-UÇK-së nga shtatori i vitit të kaluar dhe i është kërkuar që të bëjë shqyrtimin e dokumenteve të sekuestruara në zyrat e OVL së UÇK-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…