Gjykata Themelore në Prishtinë pas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit ish-prokurorit Ali Rexha për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Kanosja”, ka vepruar sipas kërkesës për caktimin e masës “Ndalimi” për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar.

Të pandehurit Ali Rexha i është caktuar masën e sigurisë “Ndalimi” për t’iu afruar vendit apo personit të caktuar, ashtu që të pandehurit Rexha i ndalohet që t’i afrohet prokurorin në Zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit, Lulzim Sulejmani si dhe ndërtesës së Këshillit Prokurorial, në afërsi prej 200 metra.

Kjo masë, sipas këtij aktvendimi, do të zgjasë një muaj, duke filluar nga sot, sipas njoftimit të gjykatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kreu i Kuvendit çek në mes të Beogradit: Mos prisni ta tërheqim njohjen për Kosovën

Kreu i Dhomës së Përfaqësuesve në Çeki, Radek Vondraçek, ka thënë se…

Ish-kryeministri francez dënohet me burgim

Një Gjykatë në Francë e ka shpallur fajtor këtë të hënë ish-kryeministrin…

Kurti nga Peja flet për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do…

NATO: Nuk ka stabilitet për aq kohë sa Moska shkel ligjin ndërkombëtar

Drejtuesit e vendeve të NATO-s dënuan sot kërcënimin në rritje të përfaqësuar…

Banorët e Kievit sërish i zgjon zhurma e sirenave që paralajmërojnë sulmet ajrore, Lvivi goditet nga raketat ruse

Banorët e kryeqytetit të Ukrainës, Kiev – sërish sot janë zgjuar nga…