Ambasadori i Serbisë në Washington Marko Gjuriq ka thënë se grupi i miqve të Serbisë në Kongresin amerikan po rritet dita ditës.

“Ne do të kemi mundësinë të shohim se deri në fund të vitit kur letra e kongresit për mbështetjen e Serbisë do të mbështetet nga pakrahasueshëm më shumë anëtarë të Kongresit sesa letrat që pohojnë qëndrime të caktuara të Prishtinës apo biznesmenë të caktuar nga Beogradi. Ne nuk do të lobojmë kundër kujtdo do të lobojmë për Serbinë”, tha ai për RTS, transmeton Klankosova.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…