Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se pasditen e sotme është plaçkitur një bankë në Shkup.. Ngjarja është raportuar rreth orës 12:35 në Stacionin Policor në rajonin e Qendrës.

“Është raportuar se në një filial të një banke në zonën e Qendrës së Shkupit, tre persona nën kërcënim me armë kanë marrë para nga punonjësit, pas së cilës njëri prej personave ka qëlluar me një plumb në afërsi të vendit të ngjarjes. Nuk ka persona të lënduar. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, theksohet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shallenberg: Shkupi dhe Sofja në mënyrë bilaterale të zgjidhin kontestin

Pavarësisht se kur formohet Qeveria e re në Bullgari, të dy palët…

Trump: Parashikojmë 60 deri në 65 mijë vdekje nga coronavirusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se beson që…

Nga i nxehti ekstrem në stuhi: : Rrufeja vret atleten, gruaja vdes në makinë

Pas një jave me temperatura ekstreme, në Itali është rikthyer moti i…

Agjentët federalë bien dakord të largohen nga Portlandi, me kushte

Qeveria amerikane thotë se do të tërheqë trupat federale që janë përleshur…

Vendet e rajonit mbajnë gjallë turizmin në Shqipëri

Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi zënë 80% të hyrjeve…