VMRO-DPMNE-ja sot nëpërmjet deputetit Vllatko Gjorçev ka shpalosur kandidaturat për kryetar të komunave Ohër dhe Novo Sellës.

“Mitre Milloshevski për Ohër është ideali pasi ai është mjek dhe të gjithë e njohin. Zgjedhjet në Ohër për ne janë shumë të rëndësishme dhe për këtë deri në zgjedhje kandidati jonë do të jetë përfaqësues i politikave tona. Dy vitet e kaluara, Ohri ka qenë i harruar nga pushteti qendror. Nikollço Stoillkov do të jetë kandidati jonë për komunën e Novo Sellës. Ai është magjistër dhe i punësuar në Doganat e shtetit dhe për këtë ne duam t’i japim fund skandaleve në këtë komunë” tha Gjorçev.

Gjorçev gjithashtu foli edhe për gjendjen e shtetit, të cilën e quajti si katastrofale.

Ai tha se Komiteti qendror i partisë do të duhet që në mënyrë plotësuese do të vendos edhe për kandidat në komunën e Dibrës.

Përndryshe, komuna e Ohrit, Novosellës dhe Dibrës do të duhet të zgjedhin kryetar të komunës në ditën e zgjedhjeve presidenciale, pra më 21 prill. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

ASH: Komuna e Tetovës të bëj publike kontratën për honoraret me avokatin Trajçev

Aleanca për Shqiptarët kërkon sqarime nga Komuna e Tetovës për angazhimin e…

Bugajski: Moska po planifikon luftën e ardhshme ballkanike përmes Serbisë

Kosova mund të jetë pjesë e një ofensive më të gjerë të…

Palmer: Njohja e ndërsjellë hap rrugën drejt Evropës

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer dhe i dërguari i posaçëm…

Tahiri për “Ballkanin e Hapur”: Rama është i vetmuar në këtë rrugë, duhet izoluar

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri e ka cilësuar…

Nishani: Rama dhe Basha punojnë që shqiptarët të trajtohen si qytetarë të klasit të dytë

Ish-presidenti shqiptar Bujar Nishani përsëriti sërish qëndrimin e tij se ka një…