Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (20.02.2021) ka regjistruar 199 shkelje trafiku në qytetin e Shkupit, prej të cilave 23 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 49 për tejkalim të shpejtësisë, 29 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 11 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, 5 për kalim në të kuqe në semaforë.

MPB-ja ka shqiptuar edhe 12 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 7 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 29 për parkim të parregullt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…