Autoritetet gjermane kanë sekuestruar apartamentet e një anëtari të Dumës, kjo për shkak të sanksioneve që i janë vënë Rusisë.

Ishin pikërisht autoritetet gjermane që sekuestruan tre apartamente, që i takonin deputetit rus dhe gruas së tij.

Përveç apartamenteve në Munich, gjermanët ngrinë llogaritë bankare. Ky është rasti i parë në Gjermani, që asetet e personave të sanksionuar janë sekuestruar.

Pronari i apartamenteve është identifikuar vetëm me inicialet I.L. Kujtojmë që Duma ruse është sanksionuar nga Bashkimi Evropian gjatë 23 shkurtit – një ditë pasi filloi pushtimi rus në Ukrainë.

Në anën tjetër është bërë e ditur se anëtari i Dumës ruse së bashku me gruan e tij, po hetohen akoma nga autoritetet gjermane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mikrobiologu rus zbulon: Shkencëtarët në Vuhan bëjnë gjëra të çmendura në laboratorin e tyre

Profesori i njohur botëror, Petr Chumakov, sipas “Daily Mail”, tha se qëllimi…

Gruevski përsëri bëhet i gjallë, shkruan për përgjimet (FOTO)

Ish kryeministri Nikolla Gruevski përsëri është deklaruar përmes rrjetit social Fejsbuk duke…

Stoltenberg: NATO duhet të bëhet një aleancë më globale duke e pasur parasysh ngritjen e Kinës

Duke e pasur parasysh rolin në rritje të Kinës në botë, NATO…

Te i Madhi Zot arrinë vetëm përkushtimi i të devotshmit

Mesazh për Kurban Bajramin, 2021 Me të vërtetë, Ne të kemi dhënë…