Ministri i Shëndetësisë Jens Spahn u ka propozuar sot organizatorëve të ngjarjeve që të shtyhen tubimet me më shumë se 1.000 njerëz për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Spahn tha për agjencinë e lajmeve DPA se ai beson se ka shumë ngjarje sportive, koncerte dhe panaire në periudhën e ardhshme.

“Jam i vetëdijshëm për pasojat që do të ketë për qytetarët dhe organizatorët. Ne do të diskutojmë brenda ditëve në vijim se si do të merremi me pasojat ekonomike “, tha ai.

Partitë politike gjermane në qeveri do të takohen sonte për të diskutuar mbi disa masa, përfshirë kreditë për të kapërcyer krizën dhe shtyrjet e mundshme tatimore për sektorë të caktuar si turizmi dhe hoteleria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…