Gjermania po dërgon avionë luftarakë ‘Tornado’ dhe një avion patrullimi detar në një mision zbulimi në zonën e Detit Baltik, ka thënë misioni i Gjermanisë në NATO.

Një zëdhënëse e ministrisë së mbrojtjes në Berlin tha se ajo nuk mund të jepte menjëherë ndonjë detaj për shkak të shqetësimeve të sigurisë operacionale, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Më herët gjatë ditës, marina gjermane dërgoi gjashtë anije luftarake shtesë, katër prej tyre në Detin Baltik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Erdogan do të bisedojë me Zelenskin dhe Putinin

“Marreveshja është e mundshme, palët me qëndrime të përaferta” Ankaraja po luan…

Shaqir Fetai i duhet Kishës Ortodokse Maqedonase

Ka disa ditë që është hedhur një “pilot provë”, edhe atë pikërisht…

Çka u diskutua në takimin e Konjufcës me diplomatin japonez?

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, priti sot në takim të Ngarkuarin e…

Koronavirusi në Maqedoni, shënohen edhe dy viktima

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 496 testeve të…

Tensionet me Ukrainën/ Rusia dislokon armatimet e rreme të ajrit, për të gënjyer Perëndimin (fotot)

Mes tensioneve të fundit në kufirin me Ukrainën, Rusia shihej sot të…