Dy personat e dyshuar për vrasjen e 42-vjeçarit shqiptar janë kapur nga policia gjermane.

Sipas raportimit të mediave atje ata janë po ashtu shqiptarë, të njohur për trafikun e drogës.

Ata janë të moshës 20 dhe 26 vjeçare.

Të dyshuarit ishin ndaluar në një kontroll rutinore nga ana e policisë.

Ngjarja e cila ndodhi të hënën në Krefeld, tronditi opinionin publik në Gjermani.

42-vjeçari ishte vrarë me dy plumba pas kokës.

Nga mediat gjermane u raportua se viktima ishte i dyshuar për drogë dhe vjedhje.

Sipas tyre, i ndjeri tashmë kishte jetuar në Gjermani nga viti 2018-të dhe thuhej se ishte i pastrehë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Më 19 gusht, Dritan Abazoviq mund të shkarkohet nga posti i kryeministrit të Malit të Zi

Më 19 gusht është caktuar seanca e Kuvendit të Malit të Zi…

30 vjet nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës

Para 30 vjetësh, më 20 shkurt 1991, dhjetëra- mijëra qytetarë u ngritën…

Ekspertët: Masa më rigoroze për personat në vetizolim

Nevojiten masa më restriktive për personat që janë në izolim dhe vetë…

Sullivan takon Zelenskyn: Vazhdojnë përpjekjet për të mbajtur Rusinë përgjegjëse për agresionin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Amerikës, Jake Sullivan, është takuar me presidentin…

Ligji për Pasurinë e Pajustifikueshme, Sallahu: Përveç zyrtarëve shtetëror nuk përjashtohet mundësia të hetohen edhe qytetarët

Pasuria e zyrtarëve shtetëror do të hetohet, pasi tashmë në ekzekutiv ka…