Ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Dritan Demiraj, ka komentuar pas deklaratës së presidentit serb Aleksandar Vuçiq, se pas “Lulzim Bashës qëndron Sali Berisha”.

Teksa e ka quajtur “vëlla” dhe “ortak” të Edi Ramës, Demiraj ka thënë se pas kryeministrit shqiptar qëndron vet ministri i kasapit Slobodan Millosheviq.

Sipas tij, Rama dhe Vuçiqi janë në panik, për “revolucionin që do të ndodhë në 25 prill” në Shqipëri.

Gjenerali shqiptar i ka dërguar edhe një porosi Vuçiqit, duke thënë se Basha dhe Berisha nuk janë anti-shqiptarë si Rama.

Postimi i plotë i Demirajt në Facebook:

Të dashur bashkëkombas!

Presidenti i Serbisë, “vëllai” dhe “ortaku” i kryeministrit Rama, Albanofobi Aleksandër Vuçiq ka folur në një intervistë për mediat vendase “Fokus B92” rreth zgjedhjeve në Shqipëri që do të zhvillohen në 25 prill duke deklaruar se: “Pas Lulzim Bashës qëndron Sali Berisha dhe ju e dini, e gjithë historia pas saj nga veriu i Shqipërisë me gjithë barrën e së kaluarës, por kjo është çështje e tyre. Dhe sigurisht që unë jam krenar që jam pengesa e tyre më e madhe sepse ata flasin hapur për krijimin e Shqipërisë së Madhe. Dhe ata flasin hapur për këtë gjë dhe askush nuk reagon”.

Në realitet, përpos faktit që është tashmë i njohur nga të gjithë që pas Ramës dhe pengimit të Shqipërisë në rrugën e anëtarësimit në BE qëndron vetë ministri i kasapit Millosheviç, i cili dirigjon çdo veprim dhe politikë të jashtme të qeverisë Rama, tashmë dyshja Rama-Vuçiq janë në panik për revolucionin që do të ndodhë në 25 prill.

Kaq i dëshpëruar është Edi Rama nga disfata e plotë e zgjedhjeve të prillit, sa që në shkelje të parimeve ndërkombëtare, për mos përzierje në çështje të brendshme sidomos gjatë fushatave elektrorale, ka kërkuar ndihmë nga anti-shqiptari më i madh në botë Aleksandër Vuçiq.

I bëjmë përsëri me dije Vuçiq që “të mos e kruajë me gjethe fiku”, sepse Sali Berisha dhe Lulzim Basha apo Partia Demokratike e Shqipërisë, nuk janë Rama dhe as bashkëpunëtorët tuaj anti-shqiptarë.

D.D. Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…