Aktivisti i EcoGuerilla, Arianit Xhaferi, ka akuzuar funksionarët e BDI-së, për gjendjen e mjerueshme në shkollat shqipe. Ai në murin e tij në Facebook ka postuar disa fotografi nga shkolla fillore “Ismail Qemali” në Çair, të cilat me të vërtet tregojnë për gjendjen e mjerueshme në këtë institucion arimor.
“Shkolla Fillore “Ismail Qemali” në Çair, njëra nga shkollat për të cilën partia e Musës dhe Grubit mburren t’ja kenë ndëruar emrin, pas shumë vitesh përpjekje. Kjo është gjendja në shkollat shqiptare kur arsimi është në duart e BDI-së. Si do kërkoni vota prej prindërve të fëmijëve që i detyroni dhe poshtëroni të mësojnë në këto shtalla?!”, ka shkruar Xhaferi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…