Ish Prokurorja Speciale Katica Janeva është në gjendje më stabile dhe me siguri sot do të transferohet në burgun e Shutkës ku do ta vuaj masën e paraburgimit, që ju shqiptua si e dyshuar në lëndën “Zhvatja”.
Janeva tani më katër ditët është për kurim mjekësor në klinikën private “Filipi i Dytë” ku u dërgua të enjten për shkak përkeqësimit të gjendjes shëndetësore. Shtypja e gjakut ka qenë i ulët, ndërsa gjatë analizave mjekët kanë konstatuar se është në gjendje para sulmit në zemër.
Avokatët e Janevës nuk kanë vendosur nëse në bazë të raportit mjekësor do të kërkojnë nga gjykata që masa e paraburgimit të zëvendësohet me masën e paraburgimit shtëpiak.
Së pari do të presin vendimin e Apelit për masë më butë për të cilën është ofruar garancion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…